Ką rengtis į darželį?

Aišku, kaip apsirengę į darželį nueisite, taip jus ten priims. Bet ar vaikui visą dieną dėvint tuos drabužėlius bus patogu? Ar nebus per karšta, o gal per šalta?

Žinoma, vaiko apranga darželyje turėtų būti tokia, su kuria jam būtų patogu ir gera. Jam turi būti nesudėtinga su dėvimais rūbais šliaužioti, žaidžiant ant grindų (tai aktualu ir didesniems vaikams), be to, juos nusirengti ar apsirengti, kai reikės eiti pietų miego.

Kas patogiausia?

Drabužėliai turėtų būti ir kuo paprastesni, su kuo mažiau sagučių ar užtrauktų. Žinoma, megztukas gali būti su užtrauktuku, o suknelė – su sagute, juk prireikus vaikui apsirengti padės auklėtojos. Tačiau kažin ar verta mergaitę rengti suknute su dešimčia sagučių. Įsivaizduokite: jeigu darželyje bus dešimt mergaičių ir kiekvienos jų suknelėje – dešimt sagučių, kiek laiko sugaiš auklėtoja, jas visas sagstydama? Beje, patys vaikai geriau jaučiasi tada, kai gali savarankiškai savimi pasirūpinti.

Tačiau neteko pastebėti, kad mergaitėms darželyje būtų patogiau vilkėti sijonukus, suknutes ar, atvirkščiai, mūvėti kelnytes. Ir vienaip, ir kitaip jos gali jaustis patogiai (žinoma, jei sijonas nėra iki žemės), tad tegul rengiasi taip, kaip joms maloniau. Suprantama, vis dėlto daugelis mergyčių renkasi sijonukus.

Visiems darželinukams patogiau mūvėti laisvas treningines kelnytes nei siaurus aptemptus džinsus su sagomis. Būna net tokių džinsų, į kuriuos nėra labai paprasta vaiką įsprausti ir auklėtojai…

Tiesa, rengdami atkreipkite dėmesį į tai, kad darželio patalpose temperatūra gali būti kitokia nei jūs namuose. Pagal higienos normas, čia turi būti 20–23 °C. Ir turėkite omenyje, kad darželyje vaikai dažniausiai juda – retai pamatysite kurį ramiai sėdintį.

Kas apačioje?

Vaikų apatiniai drabužėliai, žinoma, turi būti nespaudžiantys, patogūs. Pastebėjau, kad mažylių mamos labai mėgsta juos rengti įvairiomis glaustinukėmis („bodžiukais“), susegamomis apačioje, tačiau jos tikrai nėra patogios. Auklėtojoms nepatogu jas segioti, keičiant sauskelnes ar lydint vaikus į tualetą. Beje, kartais mamos glaustinukių nė nesusega, tik sukiša į kelnytes, ir tas besitabaluojantis užsegimas gali kliūti vaikui.

Suprantu, „bodžiukai“ pasirenkami siekiant garantijos, kad nuo šalčio bus apsaugotas vaiko pilvukas ir nugarytė. Tačiau auklėtojoms tikrai paprasčiau prireikus sukišti marškinėlius į kelnytes, jeigu jie išsipeša, negu vis segioti glaustinukę. Ir dar – jokia auklėtoja neleis vaikui bėgioti pliku pilvu.

Pėdkelnės – šaltuoju metų laiku reikalingas drabužėlis, tikrai praverčiantis ir berniukams. Na, paūgėję berniukai jau pradeda prieštarauti ir į mokyklą tikriausiai nė vienas neina mūvėdamas pėdkelnėmis, bet kol mažasis neprotestuoja, patarčiau kelnytes jam mauti ant pėdkelnių. Tada lauke pučiant žvarbiam vėjui kojytėms tikrai bus šilčiau nei vien užsitempus kojinytes.

Apatinių marškinėlių tėveliai neretai atsisako ir rengia palaidines ant nuogo kūno. Tačiau marškinėliai tikrai naudingas drabužėlis, ypač jis patogus persirengiant, o ir tinka miegoti, jei vaikas nevilki pižamos.

Atsarga gėdos nedaro!

Tikrai ne veltui auklėtojos prašo, kad rūbinėje visuomet būtų atsarginių drabužėlių komplektas (o mažesniems darželinukams – ir du komplektai) – vaikams visko nutinka, tad neretai reikia persirengti. Būna, vaikas apsipila arbata, o gal kaimynas ja apipila, būna, kad apsitaško, bėgiodamas lauke. O ir į tualetą kartais nesuspėja net tie, kurie, rodos, jau seniai moka ten nueiti.

Patartina turėti ne tik atsarginių apatinių bei drabužėlių, skirtų buvimui patalpose, bet ir lengvesnę striukę ar, atvirkščiai, šiltesnį megztuką. Juk gali būti, kad ryte, kai einate į darželį, lauke vėsu, o dieną daug šilčiau ir vaikui su striuke, kurią vilkėjo rytą, lauke bėgioti bus per karšta.

Beje, savo darželyje turime „radinių dėžutę“, kurioje esančiais drabužėliais aprengiame vaiką, kai tam kažko pritrūksta. Tačiau pastebėjome, kad daugeliui vaikų vilktis svetimą drabužėlį nemalonu – tikrai geriau turėti savą pamainą.

Konsultavo darželio “Smalsuolis” direktorė Lina Gikevičienė