Spalio „Mažylis“

Spalio kiškelis, ups... „Mažylis“ jau pakeliui pas Jus!

♥ Mes ir skaičiai – tokie artimi ir tokie tolimi:) Šiame numeryje – labai daug kasdienybėje aplink mus „gyvenančios“ matematikos, kurią sąmoningai ir nejučiomis perduodame vaikui.

♥  Natalija (35 m.) ir Kristupas (7 m.) Bunkai: iš ko jie problemas daro, iš ko nedaro, kada kuris kurį kontroliuoja, o kada iš paskos nelaksto, ko mokosi iš knygų, o ko – iš paties gyvenimo.

♥  Girdėjote tokius mitus, kad susargdinti gripu gali pats skiepas nuo gripo arba kad jei veikas neturi temperatūros – jis neužkrečiamas?..

♥ Nėščioji ir tualeto reikaliukai… Auginant viduje žmogų, teks pasispausti viskam, kas čia jau iki tol buvo – šlapimo pūslei ir žarnynui taip pat. Na, o kaip tuomet gyventi?

♥ Kodėl puikūs miegotojai nei iš šio, nei iš to vėl ima prabudinėti naktį?

♥ Abi krūtys užimtos! Kaip ruoštis dvynukų žindymui pasakoja jau tai patyrusios mamos.

♥ Apie bulves dažnai kalbame kaip apie daržo prasčiokes, o juk vitaminų jose ne mažiau kaip obuoliuose. Tad kaip virti ar kitaip ruošti bulves, kad jos išsaugotų kuo daugiau naudingų medžiagų?

♥ Jūsų vaikas kieme pasakoja, kad namie augina pingvinuką, o auklėtojai priskiedžia, kad tėtis jį muša… Kas čia darosi?

♥ Ar jums nepabodo girdėti, kad kaimynų vaikas – „pats pačiausias“? Ar gali būti pagyrimų per daug?

♥ Kitam skauda! Padėkime savo vaikams bendrauti žodžiais, o ne kumščiais ar net dantimis… Kaip palengvinti atsiprašymą?

♥ Ką veikti? Įvairios idėjos su burbuliukų plėvele, skutimosi putomis ir kompaktiniais diskais.

♥ Rudeniškoje vaikų madoje – Didžiosios Britanijos trimetės princesės Charlotte bei penkerių princo George įtaka. Taip pat skaitykite apie sluoksniavimą, taškučius, gyvūnų raštus ir dermę spintoje.

♥ Šventė. Ant stalo – alkoholis. Prie stalo – vaikai. Ar susidaužiate su jais taurėmis? Ar leidžiate palaižyti pamirkytą pirštuką? Ar vaikams baisu girdėti garsų išgėrusių tėvų juoką? Šiuos ir kitus klausimus uždavėme psichologui ir Vaikų teisių apsaugos specialistei.

♥ Susipažinkite – jaunas mokyklos direktorius iš Telšių rajono Tomas Ubartas. Dviejų vaikų tėtis ir mokytojas iš pašaukimo. Ryškias idėjas jis augina ne kokioje nors prestižinėje didmiesčio gimnazijoje, o ten, ką kai kas pavadintų užkampiu. Žarėnuose.

Supermama – kas tai per padaras? Gal… tai Tiesiog Mama, kuri į darbą išeina pasipuošusi keturmetės dukros suvertais karoliais, kurių pavadinimas „Alkanų delfinų juokas debesėliuose“. Ir jai dzin, jog tai ne „Cartier“ pakabutis…

 

Gero skaitymo! Tenekimba prie Jūsų jokie virusai!  ♥