Liepos „Mažylis“

♥ Lengvas rytas – tai visų tėvų troškimas. Taigi mūsų šio numerio tema – bandymas pasilengvinti savo rytus.

♥  Baleto primarijaus Nerijaus Juškos ir jo žmonos Agnės gyvenimo antras vaikas aukštyn kojomis neapvertė – viskas jau aišku kaip du kart du. Tik va ir krūvis tėvams – kart du:)…

♥ Kodėl visi pabrėžia tos kepurės ant vaiko galvos svarbą? Pasirodo, saugomės nebūtinai saulės smūgio. Vaiko smegenys, nervų sistema, net imunitetas kenčia nuo karščio. Irzlumas ir piktumas – tai tik gėlytės…
♥  Pirmosios valandos. Būkime atviri – vos gimę kūdikiai nėra tokie gražučiai ir rausvučiai, kaip rodo kino filmuose. Kas vyksta tuose mažuose kūneliuose pirmosiomis gyvenimo valandomis ir minutėmis?

♥  Metas eiti! Ar ilgai lauksime pirmųjų savo mažylio žingsnio, priklauso ir nuo mūsų, tėvų.

♥ Susipažinkite su visų galų meistre Greta, kuriai negalioja pasakymas „neturiu laiko“. Ją gąsdino, kad kai jau susilauks vaiko, tai tikrai turės kažkurią (iš keturių!) savo veiklų apleisti. Bet Gretai jos visos per daug patinka!

♥ Visi – patys įvairiausi – jausmai turi būti išreiškiami, ne laikomi savyje. Vienas iš būdų – paverkti. Tėvams svarbu leisti vaikams tą daryti. O verkiantį, pykstantį savo vaiką laikyti apkabintą – tai tarsi suteikti jam patvarų indą, į kurį jis gali supilti savo emocijas.

♥ O kam man to reikia? Girdėtas klausimas? Ieškokite straipsnio apie tai, kaip vienos mokyklos pedagogai sukūrė vaikus motyvuojančią metodiką „Siekiamybių laboratorija“, kurią sėkmingai galima panaudoti ir namuose.

♥ Mažylio pėdutė  – kaip molis, todėl labai svarbu, kad iš jos nežinia ko „neišminkytų“ netinkami batai. Tad kaip rinktis, kaip matuotis batus ir kokie yra gerų batų požymiai.

♥ Keturi iš dešimties vaikų šiandien Europos valstybėse gimsta nesusituokusiose šeimose. Daugelis suaugusiųjų įsitikinę, kad meilė yra svarbiau nei parašas dokumente, o kaip jaučiasi vaikai?

♥ Kada į lauką geriau neiti? Ar iš tiesų mieste grynas oras yra grynas? Vaiką oro tarša veikia labiau – ir dėl to, kad jis mažas, ir dėl to, kad vežimėlyje jis sėdi žemiau, kur tarša didesnė.

♥ Liepos akcentai Eglės Babunašvili – stilingos mamos, kuri savo mamystės atradimais dalijasi tinklaraštyje „Labas, Lukai“ – šeimoje. Nors laisvomis vasaros dienomis jie stengiasi kur nors ištrūkti, bet kur bebūtų – „Tautišką giesmę“ gieda kartu su visa Lietuva.

 

Gero skaitymo! Gerų atostogų ir nepiktų uodų! ♥