Rugpjūčio „Mažylis“

Rugpjūčio „Mažylis“ susiskaitys labai skaniai!

♥ „Greitai į darbelį“ – tokia mūsų numerio tema ne tam, kad pradėtumėte baimintis vaiko išleidimo į darželį ar mokyklą, o kad spėtumėte tas savo baimes suvaldyti.

♥  Dvi dukrytes auginanti RenataŠakalytė-Jakovleva sako galų gale supratusi, kad jei nespės vaikui kažko paduoti tą akimirką, kai jis nori, tai pasaulio pabaiga neįvyks. Antras vaikas supaprastina tėvystę!

♥ Kai vaikas raitosi iš skausmo susiėmęs už pilvo, dažnai neaišku, ką daryti, ar galima duoti vaistų, kokią ligą įtarti. Anot Dr. Kęstučio  Trainavičiaus, vidurių užkietėjimo sukelti skausmai būna net stipresni už apendicito. Anksčiau, kai nebuvo echoskopijos, kartais tokius vaikus ir išoperuodavo, nors jiems lengvai būtų padėjusi klizma…
♥  Kaip žaidžiant su kūdikiu jį lavinti? Pavyzdžiui, ar žinote, kad žaidžiant su žaisliukais gulint ant pilvo ir išlaikant kūno svorį ant rankų, veikia visiškai kitos raumenų grupės nei žaidžiant žaisliukais gulint ant nugaros ir siekiant jų ore.

♥  Pasaulinės žindymo savaitės proga rengiamai fotografės Akvilės Razauskienės parodai nebuvo sunku prisikviesti visą būrį spalvingų, tiesiog ypatingų žindančių mamų, kurios, pozuodamos su savo mažyliais, norėjo padrąsinti, palaikyti, įkvėpti visas Lietuvos mamas žindyti savo kūdikius kiek įmanoma ilgiau. Kviečiame pasižvalgyti „Mažylio“ puslapiuose!

♥ „Kiekvienas gali būti herojus, jeigu jis elgiasi iš širdies,“ – teigia mokyklos „Herojus“ Kaune įkūrėjai Dovilė ir Andrius Pelegrimai. „Mažylyje“ ši pora dalijasi savo vertybėmis, kurios vienodos ir mokykloje, ir namie, auklėjant savus vaikus.

♥ Nemoku kalbėti, bet noriu draugauti… Metų – dvejų mažylis visai ne per mažas draugauti, kaip sako daugelis. Tiesiog jam reikia truputį padėti.

♥ Nosį aukštyn! Ar dėl staiga prasidėjusio lietaus nepavyktų išeiti į kiemą, ar ledainėje pritrūktų spalvotų pabarstukų, akivaizdu – gyvenimas kupinas mažų nusivylimų. Ir nebūtinai tai yra blogių blogis. Jei jau ankstyvame amžiuje vaikai išmoks įveikti nusivylimą, tai jiems pravers ir ateityje.

♥ Mūsų puslapiuose svečiuojasi tinklaraštininkė Ieva Andrulytė su sūneliu Teodoru – jie turi daug idėjų, ką gero galima nuveikti pliaže.

♥ Rugpjūtis Živilės Vaškytės-Lubienės šeimoje – ypatingas mėnuo, nes gimtadienius švenčia dukrytė Frida ir tėtis Edgaras. Jų vasara dažniausiai būna be išankstinių planų, nes Edgaras labai intensyviai koncertuoja. Užtat jie kels sparnus pasišildyti besibaigiant žiemai…

Gero skaitymo! ♥