Gruodžio „Mažylis“

Gruodžio „Mažylis“ teprimena, kad šventinį šurmulį valdo Ramybė (ir ne atvirkščiai)!

♥  Šimtą kartų girdėjome, kad berniukai – iš prigimties aktyvesni ir agresyvesni, o mergaitės labiau moka užjausti. Bet ar tikrai jie tokie jau gimsta? Ir kaip suderinti norą, kad mergaitės užaugtų moteriškos, berniukai – vyriški, bet ne prastesni vieni už kitus?

♥  Linas Adomaitis, tapęs tėčiu, jaučiasi esąs stiprus, nes tos stiprybės reikia jo šeimai: „Žvelgdamas į besilaukiančią Irmą galėjau pavirsti švelniu šuneliu, bet dabar, jei kas piktai dėbtelėtų į mūsų trijulę, galiu tapti ir vilku…”

♥ Kvapai gydo ir saugo. Ar žinote, kokių eterinių aliejų užlašinti vaikui ant drabužių petukų juostoje, kad jie nuo kūno šilumos pamažu garuotų ir visą dieną saugotų mažuosius darželyje nuo svetimų bacilų?

♥ Apie antspenius dažniau girdime „ne“ nei „tap“. Bet jei jie yra sukurti, verta pasvarstyti – galbūt išties kartais būna situacijų, kurias jie išgelbėja?

♥ Nei labai tobula, nei labai netobula mama Kristina rašo būtent tokį tinklaraštį „Tobula netobula“. Dar ji – laisvai samdoma vertėja, prieš 10 metų iš Vilniaus su visa šeima persikrausčiusi gyventi į Lazdijų rajoną. Jų šeima – neglamūrinė, jie pykstasi ir taikosi, neapkeliavo viso pasaulio, mama nesukūrė verslo, vaikai nelanko šimto būrelių… Bet svarbiausia, jie nesijaučia prastesni, nes tokių, kaip jie – labai daug.

♥ Kalėdiniu laikotarpiu išdrįsome imtis ir smurto šeimoje temos „Tėtis muša mamą“. Turbūt ir jūs neseniai matėte plakatus, kuriuose skriaudžiamos moters nepalaiko ne tik kunigas ar policininkas, bet ir draugė ar net mama. Šioji sako: „Nedaryk šeimai gėdos. Apie vaikus pagalvok!“ Va ir pagalvokime visi apie vaikus, artėjant Kalėdoms, nes kai kuriose šeimose – tai pavojingas metas…

♥ Jaukus pokalbis su verslininke Erika Purauskyte, kuri dar visai neseniai netroško vaikų: „Anksčiau šiurpdavau nuo apgraužtų sausainių, nučiupinėtų sienų, riksmo ir jo tarsi negirdinčių tėvų. Ir spėkite – visa tai nutiko man!“

♥ Kartais per šventes trūksa ne tik pinigų dovanoms, bet ir vaikų dėkingumo gavus dovanas. Pasitarkime, ką sakyti vaikui, kuris iš tetos vietoje trokštamo transformerio gavo… pirštines?

♥ Ar kada susimąstėte, kad jūsų eglutė gali būti „žalia“ ir kitokia prasme? Idėjos, kaip sukurti kalėdinį jaukumą ir kartu saugoti gamtą. Šiame numeryje taip pat gausu pasiūlymų, ką smagaus su vaikais nuveikti per adventą.

Gero skaitymo! Jaukių ir ramių advento vakarų! ♥