Gintarėliai gydo

Mūsų protėviai tikėjo, kad gintaru galima pagydyti kone visas ligas. Šiandien tas gydomąsias savybes paaiškina ir patvirtina vis daugiau mokslinių tyrimų, tad netgi skeptikai į gintarą ima žvelgti pagarbiau.

Nustatyta, kad teigiamai veikia ne tiek pats gintaras, kiek jo lakioji rūgštis. Vien žodis „lakus“ jau reiškia tai, kad gerosios savybės sklinda iš gintaro ir veikia mus bei mūsų mažylius.

Šyla ir skleidžia

Teigiama, kad gydomosios veikliosios medžiagos iš gintarų sklinda jau kambario temperatūroje, o kuo šilumos daugiau, tuo jų poveikis aktyvėja. Todėl žmonės sugalvoja įvairių būdų gintarą pašildyti – nuo laikymo delnuose iki smilkymo bei pritaikymo infraraudonosiose pirtyse. Esant sąlyčiui su oda, tarkime, nešiojant karolius ar apyrankę, gintaras įšyla, ir lakioji gintaro rūgštis veikia ne tik stipriai, bet ir tiesiogiai – per odą patenka į kraujotaką ir išnešiojama po visą organizmą. Įrodyta, kad ji  teigiamai veikia žmogaus kvėpavimo takus, stiprina organizmo apsaugą, imunitetą. Taip pat, jog turi raminamąjį poveikį nervų sistemai.

Manoma, kad ligų, kurias gydyti padėtų gintaras, yra kur kas daugiau. Tai odos, širdies, skrandžio bei sąnarių ligos, skydliaukės sutrikimai. Kadangi skatina šlapinimąsi – juo gydoma šlapimo pūslė, varomi iš inkstų akmenys.

Gintaras kasdienybėje

Gimus kūdikėliui gintaro gabalėlis buvo kabinamas prie vaiko lovelės ar dedamas po ja. Mat teigiama, kad jei gintaras bus nukištas į kokią lentyną, tai jis ir veiks tą lentyną, o ne jūsų mažylį. Šalia lovytės gintaras laikomas tam, kad saugotų nuo blogos energijos – jis blokuoja magnetinius laukus, netgi saugo nuo radiacijos, ir tai yra įrodyta moksliškai. Savo mažylius mamos dar saugo įberdamos gintarėlių į kišenę, o kad šie neišbyrėtų – kartais įsiūna į drabužėlius.

O jau ropinėjantys mažyliai gali nešioti ant kaklo – karoliai sudaro uždarą ratą, tad pasak bioenergetikų, gintaro poveikis tuomet yra stipresnis ir greitesnis. Duokite gintarėlių vaikučiams tiesiog pažaisti, puiki terapija – juos rinkti į saują, liesti. Liečiantis su oda, gintaro jonai pateks į kraujotaką, o ši nuneš energiją ten, kur ir reikia.

Gintaro kruopytes galima suberti į varinį ar molinį indą ir uždegti – tegu sau rūksta. Jau yra nemažai parduotuvių, kur galite įsigyti gatavų gintaro smilkalų, gintaro dulkių ir panašių produktų.

Kada nuo ko

X Besikalančių pirmųjų dantukų skausmui malšinti vaikučiui duokite pakramtyti balkšvai gelsvo gintaro gabaliuką – taip mažasis bedantis gaus ir raminamos gintaro energijos, ir bus stimuliuojami dantukai. Tik rinkitės ne per mažą (gali iškilti pavojus, kad jį vaikas nuris) ir aptakų (kad nesusižeistų dantenų).

X Atsiradus persišaldymo ligų grėsmei balkšvai gelsvo gintaro apvalius karoliukus užsekite mažyliui ant kaklo. Spėję tai padaryti vos pasirodžius pirmiems ligos simptomams, galite išvengti peršalimo įsisiūbavimo.

X Linkusiems į alergiją, bronchitus, virškinamojo trakto ligas medaus spalvos gintaro apvalius karoliukus rekomenduojama nešioti nuolat.

X Jei mažyliui pradeda skaudėti ausytę, pasigaminkite gintaro smilkalų ir tegu jis palaiko ausytę virš gintaro, kad dūmas patektų į ją. Ausies skausmą malšina ir gintaro aliejus, tik jo lašinti (kaip ir bet ko) į pačią ausį negalima, reikia juo tiesiog aptrinti.

X Jei skauda gerklytę, sergama peršalimo ligomis, taip pat duokite pakvėpuoti gintaro dūmais.

X Karščiuojant vaikui dėkite didesnį gintaro gabalą jam miegant į lovytę – padės normalizuoti temperatūrą.

X Mažiesiems jautruoliams reikėtų nešioti ilgesnius gintaro karolius, kad šie siektų širdį. Mat gintaras ne tik gydo, bet ir ramina.

X Neramuoliai lengviau užmigs ir geriau miegos ant smulkaus gintaro pripildytos pagalvėlės. Miegoti kvėpuojant lakiąja gintaro rūgštimi sveika ir tiems, kurie skundžiasi dažnomis kvėpavimo takų ligomis.