Spalvos vaiko kambaryje

Kambario interjeras turi įtakos asmenybės bei charakterio formavimuisi. Tą įrodė ir psichologai. Bene lengviausia gerą nuotaiką ir žaismingumą sukurti pasitelkiant spalvas.

Vyraujančios – tik kelios spalvos

Spalvų vaiko kambaryje neturėtų būti per daug. Įrengiant kambarį reikėtų pasirinkti ne daugiau kaip tris spalvas ir jų gamą kartoti ne tik ant sienų, bet ir renkantis baldus, apdailos aksesuarų elementus – taip kambario interjeras bus vientisas. Pageidautina, kad tos kelios spalvos tarpusavyje derėtų, nesipjautų, nebent norėtumėte žaisti kontrastais, suteikiančiais žaismingumo. Kai kambarys yra gana didelis, atskiroms jo zonoms galima parinkti skirtingas spalvas. Pavyzdžiui, miego zonos  sienas galite nudažyti viena spalva, o žaidimų – kita. Tačiau atminkite, kad mažylis tame pačiame kambaryje ne tik žais, bet ir ilsėsis. Per daug aktyvios spalvos ir jų gausa laikui bėgant ima varginti ir blaškyti dėmesį.

Spalvos – pagal amžių…

Nepaisant to, kad nuolat būname apsupti spalvų, ne visuomet susimąstome, kokią įtaką jos gali turėti mūsų savijautai. Pasak specialistų, renkantis spalvas visų pirma reikėtų atsižvelgti į vaiko amžių. Ir nepamiršti – augant vaikui keičiasi jo poreikiai ir požiūris į supančią aplinką, tad kūdikio kambarį vertėtų kažkada atnaujinti.

X Dar neturinčiam trejų metų mažyliui rekomenduojamos pastelinės, nedirginančios spalvos. Jei norisi ryškesnių, galite kambarį pagyvinti vienu kitu akcentu, pavyzdžiui, ryškesniais žaisliukais ar paveikslėliais ant sienos.

X Vyresnių vaikų kambaryje jau gali atsirasti ir daugiau ryškumo. Tačiau perlenkti lazdos taip pat nereikėtų. Fengšui specialistai pataria ypač nepadauginti raudonos ir mėlynos spalvos, nes abi jos gali greitai išbalansuoti. Šios spalvos labiau tinka detalėms, o ne sienoms gražinti. Grindims specialistai pataria rinktis rudus atspalvius.

… ir pagal temperamentą

Ne mažiau svarbus ir kambario gyventojo būdas bei temperamentas. Na, čia nesunku susivokti, kad judresniems ir „aštresniems“ vaikams reiktų švelnumo bei kampų apvalinimo, o mažus melancholikus būtų galima „pabaksnoti“ ryškesniais elementais.

X Judriam vaikui labiau tinka pastelinės spalvos – jos padeda susikaupti, atsipalaiduoti. Jei jūs ar vaikas būtinai norite tamsių, tuomet sunkiai sutelkiantiems dėmesį pageidautina tik mėlyna. Būtų geriau, kad ši spalva ne vyrautų, o sužibėtų detalėse, tarkime, toks galėtų būti stalas.

X Lėtam mažyliui rekomenduojamos ryškesnės spalvos – jos padės pasijusti energingesniam.

X Jautruoliui tinkamiausia žalia spalva – ji veikia raminamai. Žalia spalva apskritai tinka miegojimo zonoje. O raudona ir oranžinė didina nervingumą bei skatina agresiją.

X Nevalgiuko kambarį galite dekoruoti geltonai – ši spalva skatina skrandžio ir kepenų veiklą, todėl padidėja vaiko apetitas. Taigi turbūt net sakyti nereikia, kad storuliuko kambaryje geriau šios spalvos vengti.