Naujas numeris!

O jame skaitykite...

virselis_nr.9 sumaz

Svečias. Kai kalbėjomės su žinomu konditeriu, „Ali šokoladinės“ savininku Ali Gadžijevu, jis dar buvo oficialiai nevedęs savo sūnaus Ajaus mamos Patricijos, o kai išeis šis žurnalas, juodu jau bus susituokę. Vedęs ar ne, tėtis prie sūnaus atsakingai keldavosi naktimis, nors kartais dėl miego trūkumo ir pagalvodavo, kad daugiau vaikų neturės…

Vaikams reikia namų! MAŽYLIO žurnalistė pasidomėjo, kuo gyvena kūdikių namų mažyliai. Pasirodo, jie beveik neverkia, nes žino, kad vis tiek niekas nepaims ant rankų… Nuo namuose augančių bendraamžių jie skiriasi ir daugeliu kitų aspektų.

Sveikata. Straipsnis apie imunitetą – tiems, kurie svajoja, kad rudenį vaikai visai nesirgtų. Pasirodo, kartais susirgti organizmui visai naudinga, ir nereikia iš to daryti tragedijos. Straipsnis apie klausą papasakos ir apie pirmosiomis dienomis gimdymo namuose atliekamą klausos tyrimą, ir apie tai, ką reikėtų žinoti vėliau, jei dėl vaiko klausos kyla įtarimų.

Alternatyva. Į Lietuvą kasmet atvykstantis Izraelio gydytojas dr. Levas Levitas pasakoja apie savo atrastą kraniocerebrinės smegenų stimuliacijos metodą, kuri padeda geriau jaustis vaikams, turintiems raidos sutrikimų, sergantiems cerebriniu paralyžiumi ir kitomis ligomis.

Nėštumas. Kaip jam pasiruošti: ką keisti savo gyvensenoje, pas kokius gydytojus profilaktiškai nueiti ir kaip nusiteikti? Kitas rubrikos straipsnis – apie nėščiosios odą, kuriai iškyla strijų atsiradimo grėsmė.

Mažųjų ekspertų mokykla. Joje – apie tai, kodėl vaikams toks svarbus pienas. Ir užduotėlės mažiesiems, kurias atlikdami jie sužinos šį tą apie sveikos mitybos principus.

 Numerio tema – vaikas ir gyvūnai. Ką reikia apsvarstyti tėveliams, prieš pasiduodant (arba ne) vaiko prašymui: „Prašau, nupirk šuniuką (kačiuką, žiurkėną)“. Kitas straipsnis – apie gyvūnų keliamas grėsmes: ar tiesa, kad jie visi gali sukelti alergiją, o katės pavojingos nėščiosioms? Taip pat numerio temoje –pasakojimai apie tai, kaip gyvena vaikai, kai jų tėvai turi gyvūnų prieglaudą, galvijų ūkį ir… vorų veisyklą.

Lavinimas. Veidotyros specialistės pasakojimas, į kokius būrelius vaikai linkę, sprendžiant pagal jų akių dydį ar ausų formą. Veidotyrininkė mielai pakomentavo ir kelias MAŽYLIO skaitytojų vaikučių nuotraukas.

Auklėjimas. Edukologės pastebėjimai apie tai, kodėl vaikus puola ožiukai. Ir praktiniai patarimai, kaip elgtis konkrečiose situacijose, kai vaikas zyzia ir neklauso.

Psichologija. Straipsnis apie nuolat nerimaujančius vaikučius. Kodėl kai kuriems vaikams tiek daug dalykų kelia nerimą? Ir kaip mes galėtume jiems padėti rasti vidinę ramybę?

Verta žinoti. Kaip ieškoti auklės, ką apsvarstyti ir į ką atkreipti dėmesį. Klausimai, kuriuos tėvai dažnai užduoda auklių agentūros vadovei. Taip pat pačių auklėjimų prisipažinimai apie tai, kas joms jų darbe patinka, o kas – visiškai ne.

Lavinimas. Kuo vaikus ir jų tėvus bandys sudominti pirmoji Lietuvoje humanistinė mokykla? Kitas rubrikos straipsnis – apie robotikos būrelį, kurį jo vadovai net vadina ateities būreliu, padedančiu mažiesiems suvokti kompiuterio ar išmaniojo teikiamas galimybes.

Fotografavimas. Fotografė Karina Krisikaitytė pasakoja, kaip įamžinti judančius vaikus, kad nuotraukose jie atrodytų gražiai ir natūraliai. Patarimai bus suprantami ir toms, kurios fotografuoja tik telefonu.

Patirtys. Pirmoji rubrikos istorija smagi – interviu su Evelina Daciūte, kuri ketverius metus gyveno Kinijoje, kur gimė jos knygos apie meškius, taip pat ir trečia dukrytė, mėgstanti gaminti drakoniukų šukuosenas jogurto indeliuose. Antrasis rubrikos straipsnis liūdnesnis – apie šeimos, auginančios hiperaktyvų autizmo spektro sutrikimą turintį berniuką, kasdienybę.

Augame! Apie kūdikius, bandančius suvokti: „Kas aš?“, metinukus, besimokančius lipti laiptais ir šokinėti, trimečius ir keturmečius, norinčius vadovauti namiškiams, penkiamečius-šešiamečius, nenorinčius jaunesniųjų brolių kompanijos, ir septynmečius, išgyvenančius dėl blogų vakaro žinių…

Trumpai-drūtai. Mūsų humoristinėje rubrikoje – septynių vaikų mama (čia mes nejuokaujame) Sabina apie tai, kad mamoms nereikia taip smarkiai jaudintis dėl tos rugsėjo pirmosios.

Taip pat – konkursai, prizai ir atsakymai į mamų klausimus.