MAŽYLIO birželio numeryje skaitykite…

 

mazylis_nr.6_virselis

Operos solistas Rafailas Karpis su žmona Diana netikėtai su MAŽYLIU pasidalijo naujiena apie tai, kad laukia šeimos pagausėjimo! Dar kalbėjomės apie lietuviškai žydiško auklėjimo principus ir kitokius įdomius dalykus.

Kitas MAŽYLIO pašnekovas „Vyrų fondo“ įkūrėjas Rimvidas Stankevičius daugiau nei penkerius metus užsiima savanoriška veikla ir kasdienybėje nuolat fiksuoja situacijas, kuriose savanoriai galėtų būti labai naudingi.

Sezoninės sveikatos aktualijos: ar ir saulėtuoju metų laiku kūdikiams reikia duoti vitamino D? O kaip pasirūpinti vyresniuoju vaiku, kuris lauke nusibrozdino kelius ar įsistatė mėlynę?

Supažindiname su alternatyviu gydymo metodu – reiki. Tai japoniškas gydymo metodas, skirtas atsipalaiduoti, įtampai įveikti ir fiziniams, protiniams bei emociniams sutrikimams gydyti.

Mitai apie kūdikių priežiūrą: ar tikrai naujagimiui reikia kepurytės ir pirštinyčių? Ar bambutę reikia dezinfekuoti? Ar mažylis įpras prie nešiojimo ant rankų? Ar kartais jam leisti išsiverkti?

Žindymas. Kad pienas imtų tekėti į alkaną burnytę, nepakanka vien paimti krūtį. Svarbų vaidmenį čia vaidina mamos išskiriamas hormonas oksitocinas. Visos esame apie jį šį tą girdėjusios, o šįkart pakalbėsime išsamiau.

Gamtos gėrybės tuoj bus ranka pasiekiamos, tereikia prisirinkti krepšį uogų ir trinti, šaldyti, virti… O vis dėlto – kaip geriau jas patiekti mažyliams? Kiek ir kokių? Ar nealergizuos?

Šįkart numerio tema – mistiniai dalykai. Tai, visų pirma, vaiko auklėjimas pagal Zodiako ženklą – į kokias kiekvienam ženklui būdingas savybes verta atsižvelgti, auginant mažuosius? Antras straipsnis apie tai, kas ir kaip gali (jeigu gali) nužiūrėti vaikus, ir kaip juos nuo nužiūrėjimo apsaugoti. Apie tai pasakoja ne koks mėgėjas, o blogą akį daug metų tyrinėjanti mokslininkė etnologė. Trečiame numerio temos straipsnyje aptarsime hipotezę, kad vaikai gali matyti dvasias.

„Mažųjų ekspertų mokykloje“ kalbame apie vaikų laisvalaikio su tėčiais svarbą. Ką tėčiai daro kitaip nei mamos ir kuo tai naudinga vaikams? O ar įmanoma išsaugoti vaiko ir tėčio ryšį, jei šis išvykęs į užsienį?

Jautraus vaiko tėvams norėtųsi, kad jis mažiau dėl visko nerimautų. Vis dėlto mes negalime vaiko pakeisti. To ir nereikia. Jautruolį svarbu suprasti, priimti ir padėti jam augti.

Inkliuzinis darželis ar mokykla – tai ugdymo įstaiga, kurioje visiems vaikams gera – ir tiems, kurie turi raidos ar sveikatos sutrikimų, ir tiems, kurie kitos rasės ar tautybės, ir tiems, kurie labai talentingi, todėl paprastoje klasėje jiems nuobodu… Pasirodo, naujoviškų mokymo įstaigų palengva atsiranda ir Lietuvoje.

Fotografuojate vaiką su jo draugais. Tik ar žinote, kaip visus vaikus sutalpinti į kadrą, kur atsistoti fotografuojant ir ką daryti, jeigu apšvietimas netinkamas?

Kelionės su vaikais. Straipsnio autorė Živilė su 9 mėn. sūneliu ir 7 m. dukra keliavo po Australiją, taip pat su šeima yra aplankiusi daugybę kitų šalių, tad tikrai gali duoti naudingų patarimų apie keliones su vaikais.

Ugdymas. Nors Montessori ugdymo įstaigas yra lankęs Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus, aktorius George‘as Clooney, britų sosto įpėdinis princas Williamas, o šiuo metu lanko jo sūnus, ši ugdymo sistema Lietuvoje tėveliams kelia daug klausimų.

Renkame vaikui čiužinį – kokių naujovių yra rinkoje? Ir kaip suprasti, ar geriau vaikeliui kokoso pluoštas, ar grikių lukštai, o gal tiks sintetika?

Patirtys. Straipsnio herojė Sabina augina septynis vaikus, yra įmonės vadovė ir dar spėja rašyti tinklaraštį. Klausimų jai turime daug, o svarbiausi turbūt du: kada ji miega ir… kaip neišsikraustė iš proto.

Kiti „Patirčių“ herojai vaikus turi du, užtat jie iš miesto pabėgo į ekologišką gyvenvietę, kurioje pasistatė šiaudinį namą. Daržoves jie augina pagal gamtinės žemdirbystės principus, o vaikus – pagal ajurvedą. Pas save jie kviečia visus, norinčius pailsėti nuo miesto triukšmo ir skubos.

Augame! Tai – rubrika, kurioje trumpai, bet įdomiai aptarsime kokiam nors amžiaus tarpsniui būdingus džiaugsmus ar rūpestėlius.

Trumpai drūtai. Paskutiniame puslapyje, kaip visada, linksmai ir su humoru apie tėvystės kasdienybę.

 Kaip visada – „Mažylyje“ konkursai ir žaidimai, užduotėlės mažiesiems ir receptai jų mamytėms!