Kambarys pagal Zodiako ženklą

Mažylio kambarys – tai erdvė, kurioje jis praleidžia didžiąją savo gyvenimo dalį. Norint, kad vaikas čia patirtų kuo daugiau gerų emocijų, reikėtų atsižvelgti į jo poreikius ir būdo savybes. Tačiau kaip jas perprasti, kai mažajam žmogeliui vos keli mėnesiai? Štai tada ir gali padėti astrologija. 

kambarys pagal zodiaka

 

Mažasis Avinukas jausis laimingas, jeigu leisite jam pačiam pasirinkti kambaryje stovėsiančius baldus ar kitus daiktus. Pabandykite tai padaryti, kartu su vaikučiu vartydami katalogus. Mat vargu ar vietoje nenustygstantis Avinukas leis jums ramiai pasižvalgyti į parduotuvėje eksponuojamus interjero pavyzdžius.

Jei įrengiate kambarį mažyliui, kuris dar nemoka žodžiais išreikšti savo norų, pasistenkite palikti kuo daugiau laisvos erdvės.

Mėgstama Avino, kaip ir šį ženklą globojančio Marso, spalva – raudona. Tačiau mažąjį nenuoramą ji dar labiau įaudrins, tad bus geriau, jei jo kambaryje vyraus šiltos ramesnės spalvos: šviesiai geltona, oranžinė. Galite parinkti ryškesnį kilimą ar lovos užtiesalą.

 

Jautukai nemėgsta permainų. Tad šio vaiko kambariui patartina įsigyti baldus, kurie tarnaus ne vienus metus. Svarbu, kad mažylis turėtų patogią lovą su geros kokybės čiužiniu. Nieko nuostabaus, jeigu dieną ten įsitaisys įspūdingas meškinas – Jautukui labai patinka dideli minkšti žaislai. Mažylis mielai žais ant minkšto kilimo, kurį malonu lytėti.

Paprastai Jautukai gerai jaučia formas, puikiai lipdo. Tad svarbu, kad kambaryje atsirastų kampelis, kur vaikas galėtų tai daryti. Spalvų gama, kurią patartina rinktis Jautuko kambariui, pakankamai įvairi. Puiku, jeigu kambario sienos bus žalsvos, tačiau galima rinktis ir violetinę, rusvą spalvą.

 

Dvyniai mėgsta erdvę, todėl jų kambariui nereikėtų rinktis sunkių masyvių gremėzdų. Šiuos vaikus erzina monotonija, jiems patinka nuolat transformuoti savo gyvenamąją erdvę. Tad jų kambariui geriausia rinktis modulinius baldus, kurių formą bus galima keisti ne vieną kartą. O lengvą plastikinį stalą ir kėdes bus paprasta pernešti į kitą kambario kampą.

Nevertėtų pirkti mažylio kambariui brangių tapetų – vargu ar jis nesumanys jų papuošti savo piešiniais (kuriuos kai kas pavadins keverzonėmis, mat Dvyniai mėgsta viską daryti greitai, nesiekdami tobulybės). Nevenkite spalvų margumyno – Dvyniams jos patinka. Svarbu, kad vaiko kambarys būtų šviesus, kad jo netemdytų sunkios tankios užuolaidos.

 

Mažojo Vėžiuko bene svarbiausias poreikis – jaustis saugiam. Nieko nuostabaus, jeigu vaikas savo kambaryje įsirengs tikrą tvirtovę, pasistatydamas barikadas iš knygų ir žaislų. Žinoma, reikia pratinti vaikutį prie tvarkos, bet dar svarbiau išsiaiškinti, nuo ko jis slepiasi. Gal taip elgtis jį verčia slogi atmosfera namuose, nedarnūs tėčio ir mamos santykiai? Kad ir kaip būtų, neverskite šio mažylio aklai sekti jūsų nurodymais.

Jei įrengiate kambarį savo poreikių dar nemokančiam išreikšti mažyliui, rinkitės šviesias sienų spalvas – baltą, sidabrinę, blyškiai mėlyną ar violetinę. Vaiką ramins prislopintas apšvietimas, įvairias kambario zonas apšviečiantys šviesos šaltiniai.

 

Liūtuką džiugina saulė, tad jam skirtame kambaryje ji turėtų svečiuotis kuo ilgiau. Jei bute nėra kambario, kurio langai būtų atsukti į pietų ar rytų pusę, nudažykite sienas ryškia geltona spalva. Vaiko kambaryje turėtų netrūkti ir kitų sodrių spalvų – tokie galėtų būti jo kambario baldai.

Liūtuką žavi karališka prabanga, gražūs daiktai, kuriais galima pasipuikuoti prieš kitus. Jam gali patikti ir kičas, tad nuo mažų dienų reikėtų lavinti vaiko skonį. Liūtukas mėgsta ilgai gėrėtis savo atvaizdu, taigi jo kambaryje galėtų atsirasti vietos saugiam veidrodžiui. Tik svarbu, kad mažylis nematytų savęs, gulėdamas lovelėje.

 

Mergelės nekelia ypatingų reikalavimų savo kambario apstatymui. Tačiau žinodami, kad šie vaikai mėgsta viską rūšiuoti, rinkitės baldus, kuriuose nestigtų stalčių. Vaikui bus patogu sudėti savo daiktus į atvirą lentyną. Kambario nepuošiantys daiktai galėtų keliauti į tokioje lentynoje puikiai derančius krepšius. Kiekvienas baldas Mergelės kambaryje privalo turėti aiškią funkcinę paskirtį, įvairios puošmenos šiam ženklui ne itin svarbios.

Venkite spalvų margumyno. Prie medžio faktūrą imituojančių baldų tiks šviesiai žalsvos ar melsvos spalvos kambario sienos. Galite rinktis ir baltos ar pilkos spalvos baldus.

 

Svarstyklėms skirti patį mažiausią kambarėlį erdviame bute – ne pats geriausias sumanymas. Svarbu, kad šio mažylio valdose būtų daug oro ir šviesos. Dekoruodami naujagimiui skirtą kambarį, teikite pirmenybę neryškiai mėlynai, alyvinei, žalsvai spalvai. Galite puošti sieną skoningu paveikslu ar gobelenu.

Neperkraukite kambario daiktais. Svarstyklės turi puikų skonį, todėl pasiklauskite kiek paaugusio vaiko, ką jis mano apie jūsų pasirinktą baldą ar kitą interjero detalę. Be to, mažasis stilistas gali pats sukurti savo kambariui gražų piešinį ar lipdinį.

 

O mažieji Skorpionai – visiškos Svarstyklių priešingybės. Pasteliniai tonai jų nežavi. Šiam ženklui patinka kontrastai ir ryškios, netgi „agresyvios“, spalvos. Jiems nereikia daug šviesos ir erdvės, tad jų kambaryje gali atsirasti vietos ir kokiam jūsų baldui. Skorpionas mėgsta šokiruoti aplinkinius, tad nieko nuostabaus, jeigu mažylis pareikš, kad jo kambarys turėtų priminti Betmeno urvą. Neprieštaraukite sūnaus norui pamėgdžioti superherojų – svarbu, kad jis sektinu pavyzdžiu nepasirinko kokio blogiuko. Savų paslapčių turintis vaikas bus patenkintas, jeigu padovanosite jam rakinamą skrynelę ar žaislinį seifą su kodiniu užraktu.

 

Mažajam Šauliui patinka chaosas. Pratinti prie tvarkos šio ženklo mažylį nėra lengva, tad tėvams vertėtų palikti vaiko kambaryje minimalų daiktų kiekį. Mažasis Šaulys nereiklus, jis neteiks didesnės reikšmės kambario apstatymui. Tačiau vertėtų pasirūpinti, kad vaikas turėtų kur susidėti knygas (paprastai Šauliai susidomi jomis anksti) ir sukonstruotus modelius. Jeigu jūsų šeima mėgsta keliauti ir kasmet aplanko artimus ar tolimus kraštus, reikėtų atrasti vietos ir iš ten atsivežtiems suvenyrams, kurie vaikui primins vienas maloniausių gyvenimo akimirkų. Be to, jūsų mažojo optimisto kambaryje neturėtų stigti ryškių spalvų (ypač geltonos, mėlynos).

 

Ožiaragis mėgsta leisti laiką savo kambaryje. Nors jis ir nėra reiklus jo apstatymui, nereikalingais daiktais užgriozdinta erdvė veiktų vaiką slegiamai. Šiam Zodiako ženklui kur kas artimesnis minimalistinis stilius. Vertėtų teikti pirmenybę natūralioms medžiagoms: medžiui, kamštinei grindų dangai.

Svarbu vengti akį rėžiančių spalvų ar jų kontrastingo derinimo. Šviesūs rusvi baldai gerai derės su kitomis neutraliomis pastelinėmis spalvomis. Patartina išskirti kelias funkcines zonas ir įrengti joms atskirą apšvietimą. Lai šis tvarkingas mažylis pats nusprendžia, kur turėtų degti šviesa, ir išmoksta ją įjungti bei išjungti.

 

Mažojo Vandenio kambarys turi kažkuo stebinti. Pasiskaitykite apie naujausias interjero tendencijas ir pabandykite šį tą pritaikyti vaiko valdose. Svarbiausia, kad ten liktų kuo daugiau laisvos erdvės. Teikite pirmenybę daugiafunkciniams baldams, pagamintiems iš plastiko, stiklo, metalo.

Kiek paaugęs mažylis pats norės pareikšti savo nuomonę. Jo skonis, neįprasti ryškių spalvų deriniai (Vandenis paprastai mėgsta oranžinę, ryškiai mėlyną, žalsvai mėlyną spalvą) gali jus truputį šokiruoti, tačiau turėsite pripažinti, kad vaikas mąsto originaliai. O tuomet, jeigu konservatyvūs giminaičiai ims peikti kambario apstatymą, galėsite pareikšti, kad pasirinkote madingą „fusion“ stilių.

 

Švelnios ir romantiškos Žuvelės nemėgsta griežtų geometrinių formų, aštrių kampų. Tad jų kambariui neabejotinai vertėtų rinktis suapvalintų formų baldus. Minkštas kilimas, jauki pagalvėlėmis puošta lova pavers šias valdas mėgstama Žuvelių žaidimo vieta (tik nežinia, ar tuomet nebus sudėtinga įkalbėti mažylį keliauti pasivaikščioti).

Interjere turi vyrauti spalvos, kurios ramintų šias Zodiako jautruoles – žalia, žydra, jūros mėlio. Būtų gerai, jeigu kambaryje atsirastų vietos piešimo kampeliui. Be to, paprastai Žuvys labai mėgsta muziką, tad vaiko kambaryje galėtų būti grotuvas ir kompaktinės plokštelės su mėgstamiausiomis dainelėmis.